Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири загинати во експлозија во ирачкото министерство за труд


Во експлозија на бомба во ирачкото министерство за труд загинаа најмалку 4 лица. Експлозијата се случила за време на посетата на потпретседателот Абдел Махди, но тој не бил повреден. Вчера во самоубиствен бомбашки напад во стдентски камп во источен Багдад загинаа најмалку 40 лица.
XS
SM
MD
LG