Достапни линкови

Лондон: Една жена загина, а 12 повредени во превртување на воз


Една жена загина, а дваесетина луѓе биле повредени во синоќешното превртување на еден воз во Велика Британија. Возот во кој имало сто и осумдесет патници сообраќал на линијата Лондон, Глазгов. Се уште се испитуваат причините за излетувањето на возот од шините.
XS
SM
MD
LG