Достапни линкови

Њујорк: Меѓународната агенција за атомска енергија ќе објави извештај за Иран


Меѓународната агенција за атомска енергија денеска треба да го објави извештајот за контроверзната иранска нуклеарна програма. Претходно на Иран му беше поствен рок од 60 дена да го стопира призводството на осиромашен ураниум.
XS
SM
MD
LG