Достапни линкови

Пјонгјанг: 65 роденден на лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ил


Северна Кореа денеска го одбележува шеесет и петтиот роденден на лидерот Ким Јонг Ил. По тој повод се одржуваат масовни церемонии и слетови кои, според странските посматрачи, се меѓу најекстравагантните национални празници во сиромашната земја.
XS
SM
MD
LG