Достапни линкови

Вашингтон: До следната година азил за седум илјади Ирачани


Соединетите Држави соопштија дека до следната година ќе им дадат азил на 7 илјади ирачани, а ќе му донираат и 18 милиони долари на Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите Нации за помош на милионите расселени ирачани. Комесаријатот ја поздрави ваквата американска одлука.
XS
SM
MD
LG