Достапни линкови

Приштина: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Схефер денеска ке ја посети Приштина каде ке разговара со косовскиот преговара;ки тим, првиот човек на УНМИК Јоаким Рикер И командантот на КФОР Роланд Катер. НАТО претходно даде целосна поддршка на планот на мегународниот посредник Марти Ахтисари за иднинатата на Косово.
XS
SM
MD
LG