Достапни линкови

Мека: Продолжуваат разговорите меѓу палестинските фракции Хамас и Фатах


Во Мека – Саудиска Арабија продолжуваат разговорите за надминување на конфликтот меѓу палестинските фракции Хамас и Фатах. Претседателот Махмуд Абаз рече дека нема да ја напушти Мека се додека не се реши проблемот кој доведе до жртви на двете страни. Фракциите разговараат за формирање обединета влада.
XS
SM
MD
LG