Достапни линкови

Белград: Посета на британскиот министер за одбрана Џефри Хун


Британскиот министер за Европа Џефри Хун денеска ке допатува во Белград. Тема на разговорите со официјалните српски претставници е косовскиот статус. На истата тема пак во Приштина со тамошните претставници ке разговара американскиот претставник во преговорите за статусот на Косово, Френк Визнер.
XS
SM
MD
LG