Достапни линкови

Филипини: При експлозијата на камион кој пренесувал течен гас загинаа над 20 лица


Најмалку 22 лица загинаа, а 10 се повредени кога камион кој пренесувал течен гас експлодирал во јужниот дел на Филипините. Меѓу жртвите е и едно три годишно момче.
XS
SM
MD
LG