Достапни линкови

Анкара: Турската полиција уапси 40 лица осомничени за поврзаност со Ал Каида


Турската полиција денеска уапсила над четириесет лица под сомневање дека биле поврзани со терористичката мрежа Ал Каида. Се прецизира дека дваесет и пет од нив биле уапсени во централната провинција Конија, додека преостанатите во Истанбул и во други делови на Турција. Тие, како што се наведува, подготвувале повеќе бомбашки напади во земјата.
XS
SM
MD
LG