Достапни линкови

Тел Авив: Израелскиот парламент треба да го одобри првиот муслиман во владиниот кабинет


Израелскиот парламент се очекува денеска да го одобри првиот арап муслиман за член на владиниот кабинет. Премиерот Ехуд Олмерт вчера го прифати наименувањето на Ралеб Маџаделе од Лабористичката партија за министер без ресор. Околу дваесет проценти од седум милионското израелско население се арапи.
XS
SM
MD
LG