Достапни линкови

Газа: Продолжуваат судирите меѓу двете палестинските ривалски фракции Фатах и Хамас


Продолжуваат вооружените престрелки во Појасот Газа меѓу ривалските палестински фракции Фатах и Хамас. Инаку, агенциите јавуваат дека лидерите на двете фракции, се согласиле со предлогот на саудискиот крал Абдула за одржување разговори во Мека. Понудата за медијација доаѓа откако во судирите на палестинските територии во последните четири дена загинаа 30 лица.
XS
SM
MD
LG