Достапни линкови

Багдад: Најмалку 13 загинати при експлозија на бомба


Најмалку тринаесет луѓе загинале, а над триесет биле повредени во денешната експлозија на бомба на сточниот пазар во централниот дел на Багдад, соопшти ирачката полиција. Експлозивната направа била скриена во кавез со птици.
XS
SM
MD
LG