Достапни линкови

Прага: Силен снег го комплицира сообраќајот во Чешка и Полска


Во Чешка од вчера, а во Полска од денеска непрекинато паѓа снег кој прави проблеми во патниот и воздушниот сообраќај. Меѓународниот аерордром во Прага претпладнето беше затворен за летови.
XS
SM
MD
LG