Достапни линкови

Венецуела: Фидел Кастро се бори за живот


Венецуелскиот претседател Хуго Чавез изјави дека разговарал телефонски со Фидел Катсро пред неколку дена и оти кубанскиот претседател се борел за животот. Чавез сепак изразил надеж дека неговиот сојузник ке се опорави. 80 годишниот кубански лидер од јули е во болница и врз него беа направени неколку оперерации.
XS
SM
MD
LG