Достапни линкови

Басра: Ненајавена посета на американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска пристигна во ненајавена посета на ирачкиот град Басра каде што имаше средби со американските и британските команданти во тој дел од Ирак. Во меѓувреме во Багдад од мина поставена на патот еден американски војник загинал, а уште тројца биле повредени.
XS
SM
MD
LG