Достапни линкови

Токио: Јапонија загрижена од кинеското тестирање оружје


Јапонија, како и Соединетите Држави, изрази загриженост од кинеското тестирање оружје против сателитите во вселената. Јапосната влада оцени дека се загрозени националната безбедност, но и користењето на вселената за мирољубиви цели.
XS
SM
MD
LG