Достапни линкови

Дијарбекир: Убиени двајца членови на Курдската работничка партија


Турската армија соопшти дека двајца милитанти членови на Курдската работничка партија се убиени во судирите во близина на југо-источниот град Дијарбекир. ПКК во Октомври повика на прекин на огнот што беше одбиено од турската влада, меѓутоа од тогаш се намали интензитетот на борбите во регионот.
XS
SM
MD
LG