Достапни линкови

Њујорк: Генералниот секретар на ОН Банк Ки Мун бара затварање на затворот Гвантанамо


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун побара затворање на американскиот затвор за осомничени терористи во Гвантанамо Беј. Бан зборуваше додека во светот се протестира за затворање на затворот за кој Вашингтон вели дека потребен како дел од војната против теророт.
XS
SM
MD
LG