Достапни линкови

Њујорк: Цените на нафтата паднаа за девет насто


Цените на нафтата на Њујоршката берза паднаа за 9 насто во минативе два дена. Барел лајт свит изнесува 55,59 долари што е најниска цена од јуни 2005 година. Пазарните аналитичари причините ги гледаат во умереното време и намалената побарувачка во Соединетите Држави како најголем енергетски консумент.
XS
SM
MD
LG