Достапни линкови

Багдад: Малиќи нема желба за уште еден мандат во Ирак


Нури Камил ал Малики изјави дека нема желба за уште еден мандат како премиер на Ирак и оти посакува и актуелниот мандат веднаш да му заврши. Тој ова го изјави за Вол Стрит Журнал инцицирајки на тешкотиите во Ирак. Малики кој е само седум месеци премиер се надева дека Ирак сепак може да живее во мир и во негово време.
XS
SM
MD
LG