Достапни линкови

САД: Вратен стариот кожен баскет во НБА лигата


Американската Национална Кошаркарска асоцијација НБА среде сезона по низата повеќенеделни поплаки на играчите и тренерите ја смени новата микро фибер топка и го врати 35 години стариот кожен баскет во игра. Промената беше направена на вчерашниот меч меѓу Минесота Тимберволфс и Шарлот Бобкатс.
XS
SM
MD
LG