Достапни линкови

Пешвар: Едно лице загинало при експлозија на автомобил бомба


Пакистанската полиција соопшти дека едно лице загинало при денешната експлозија на автомобил бомба пред аеродромот во градот Пешавар. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG