Достапни линкови

Брисел: Потпишување на договорот за пристапување во НАТО програмата Партнерство за мир


Босна и Херцеговина, Црна Гора и Србија денеска во Брисел треба да го потпишат договорот за пристапување во програмата на НАТО, Партнерство за мир. Лидерите на НАТО, ги повикаа трите земји за членство во програмата, на самитот во Рига минатиот месец.
XS
SM
MD
LG