Достапни линкови

Техеран: Продолжува контроверзната конференција за вистината на нацистичкиот Холокауст


Контроверзната конференција за вистината за нацистичкиот Холокауст во Втората светска војна продолжува денеска во Техеран. Шефот на иранската дипломатија Манучер Мотаки вчера изјави дека состанокот претставува можност за слободно искажување на мислењата за погромот на евреите, за кој иранските власти сметаат дека претставува мит на западните земји.
XS
SM
MD
LG