Достапни линкови

Пекинг: Идната недела продолжуваат шестпартитните разговори за нуклеарната програма на Северна Кореa


Кинеското министерство за надворешни работи денеска објави дека 6-партитните преговори за нуклеарната програма на Северна Кореја, ќе продолжат во наредниот понеделник во Пекинг. Над една година имаше прекин на овие преговори, а Северна Кореја во меѓувреме изврши нуклеарна проба.
XS
SM
MD
LG