Достапни линкови

Пакистан: Успешен тест на ракета со краток дострел


Пакистан успешно тестираше нова верзија на ракета способна да носи нуклаерна глава од краток дострел. Хатф 3 има дострел од 290 километри. Армијата на Пакистан минатиот месец тестираше и две ракети од среден дострел.
XS
SM
MD
LG