Достапни линкови

Талин: Американскиот претседател Џорџ Буш во посета на Естонија


Американскиот претседател Џорџ Буш подоцна во текот на денов треба да пристигне во посета на Естонија. Буш, како што јавуваат агенциите, утре ќе оствари средба со естонскиот претседател Томас Хендрик Илвес. По посетата на Естонија, американскиот претседател Џорџ Буш ќе замине за Рига каде ќе присуствува на самитот на НАТО.
XS
SM
MD
LG