Достапни линкови

Варшава: Билансот на загинати во рударската несреќа 23 лица


Спасувачките екипи го извлекоа и последното тело од рудникот во Полска во кој имаше експлозија пред два дена, со што е потврдено дека вкупно 23-ца рудари загинаа. Претставник на рудникот изјави дека голема е веројатноста оти сите загинати рудари настрадале во моментот на експлозијата. Полскиот претседател Лех Качински прогласи дводневна национална жалост.
XS
SM
MD
LG