Достапни линкови

Брисел: Делегација на АРМ на дводневен состанок во командата на НАТО


Делегација на Армијата на Македонија предводена од началникот на генералштабот Мирослав Стојановски учествува на дводневниот состанок на Евроатлантскиот партнерски воен комитет што се одржува во Командата на НАТО во Брисел. На дневен ред се тековните операции на Алијансата со цел стабилизација на мирот во светот.
XS
SM
MD
LG