Достапни линкови

Киргистан: Кривични пријави против опозициони лидери


Властите во Киргистан поднеле кривични пријави против неколкумина опозициони лидери кои се осмничени за подготовка на државен удар. Во меѓувреме, во главниот град Бишкек продолжуваат демонстрациите со барање за оставка на претседателот Курманбек Бакиев.
XS
SM
MD
LG