Достапни линкови

Багдад: 30 загинати во експлозија во населбата Садр Сити


30 лица загинале, а над 50 биле повредени во денешната експлозија во багдадската населба Садр Сити, претежно населена со шиитски муслимани. Бомбата експлодирала меѓу поголема група луѓе кои чекале работа.
XS
SM
MD
LG