Достапни линкови

Свет: Од утре зимско сметање на времето, стрелките на часовникот еден час назад


Од утре започнува зимското сметање на времето. Во 3 часот часовниците се враќаат за еден час назад така што всушност за оние кои одат на работа тоа значи дека во недела ќе спијат еден час повеќе, ама и порано ќе се стемни.
XS
SM
MD
LG