Достапни линкови

Вашингтон: Средба Јап Де Хоп Схефер - Џорџ Буш


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Главни теми се активностите на НАТО во сузбивањето на талибанските бунтовници во Авганистан, како и подготовките за самитот на Алијансата во Рига. Схефер претходно беше во Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG