Достапни линкови

Москва: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер од денеска ќе престојува во дводневна посета на Москва при што же разговара со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. Како главни теми се посочени соработката на Русија со Алијансата, ситуацијата на Балканот и нуклеарните програми на Северна Кореа и на Иран.
XS
SM
MD
LG