Достапни линкови

Багдад: Деветмина американски војници загинале во неколку инциденти


Деветмина американски војници загинале вчера и денеска во неколку инциденти во Ирак, со што само во овој месец бројката на загинати американски војници се искачи на над 60, соопштија американски претставници. Според истиот извор, тоа било последица на засилените патролирања на американските сили во Ирак.
XS
SM
MD
LG