Достапни линкови

Багдад: Нападната американската база


Ноќешниот напад врз американска база во јужен Багдад предизвика серија експлозии во магацинот со муниција. Магацинот е опожарен, а повредени нема. Одговорноста ја презеде Исламската армија на Ирак. Во други нападите во Ирак пак загинаа најмалку пет, а беа ранети 26 лица, соопшти ирачката полиција.
XS
SM
MD
LG