Достапни линкови

Свет: Реакции по најавата на Северна Кореа дека ќе изврши нуклеарна проба


Не престануваат реакциите во светот по најавата на Северна Кореа дека ќе изврши нуклеарна проба. Јужна Кореа ја предупреди Северна Кореа дека ќе се соочи со последици, додека Јапонија и Кина побараа воздржаност од Пјонгјанг. Вчера Северна Кореа обелодени дека ќе изврши нуклеарен тест со цел да ја зацврсти својата одбрана против, како што е наведено, американската непријателска политика.
XS
SM
MD
LG