Достапни линкови

Анкара: Од денеска на сила едностран прекин на огнот објавен од Курдската работничка партија


Од денеска стапува на сила едностраниот прекин на огнот што вчера го објави Курдската работничка партија. Примирјето ќе зависи од направените отстапки и од понатамошните настани. Турската армија нема да биде напаѓана се додека припадниците на турските безбедносни сили не преземаат операции против припадници на Курската партија, се наведува во соопштението на партијата
XS
SM
MD
LG