Достапни линкови

Париз: Објавен извештај на француските тајни служби дека Осама Бин Ладен умрел од тифус


Еден француски регионален весник денеска објави извештај на француските тајни служби во кој се вели дека според информации од Саудиска Арабија, Осама Бин Ладен умрел од тифус во минатиот месец во Пакистан. Извештајот бил испратен до претседтелот Жак Ширак и до француската влада, кои засега немаат коментар. Официјален претставник на Пакистан изјави дека тие немаат информација за Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG