Достапни линкови

Приштина: Четворица срби повредени при напад со граната во западно Косово


Четворица срби се повредни во напад со граната во западно Косово. Бомбата била фрлена низ прозор во стан на семејството Павлович српски повратници во Клина. Премиерот на Косово Агим чеку го посетил местото на инцидентот.
XS
SM
MD
LG