Достапни линкови

Виена: Генерална конференција за иранската нуклеарна програма


Во Виена денеска започна генералната конференција на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија, на која главна тема е иранската нуклеарна програма. Се очекува делегациите од арапските земји да побараат акција и против Израел поради сомневањата дека има нуклеарен арсенал.
XS
SM
MD
LG