Достапни линкови

Москва: Без примена на сила за иранската нуклеарна програма, вели Сергеј Лавров


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека при евентуалното воведување економски санкции против Иран заради неговата нуклеарна програма, мора да се исклучи примената на сила. Лавров оцени дека какви било санкции против Иран треба да бидат базирани врз принципите на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG