Достапни линкови

Чикаго: Американската надворешна политика иницира тероризам, оцени екс иранскиот претседател


Поранешниот ирански претседател Мухамед Катами оцени дека американската надворешна политика го иницира тероризмот и насилството во светот и оти американските муслимани можат да играат клучна улога во промовирањето мир и стабилност. Катами, кој е во посета на Соединетите Држави, во Чикаго изјави дека муслиманите треба да го најдат своето место во модерниот свет, да бидат толерантни кон другите религии и да придонесуваат за мир во светот.
XS
SM
MD
LG