Достапни линкови

Техеран: Посета на генералниот секретар на ОН Кофи Анан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска во Техеран ќе разговара со иранските власти за кризата со нуклеарната програма, како и за одржувањето на примирјето меѓу Израел и Хезболах. Вчера во Дамаск, Анан разговараше со сирискиот претседател Башар Ал Асад кој се спротиставил на распоредувањето меѓународни сили на либанско – сириската граница, но ветил ембарго за доставувањето оружје за Хезболах.
XS
SM
MD
LG