Достапни линкови

Пале: Претрес на неколку куќи на сопственици кои им помагале на хашките бегалци


Војници на ЕУФОР и на НАТО изутрината извршиле претрес на неколку куќи на Пале за чии сопственици постои сомневање дека им помагаат на обвинетите за воени злосторства и кои се уште не се нашле пред Хашкиот Трибунал. Соопштено е дека претресот во рамките на акцијата за откривање на пресечување на мрежата за поддршка на таканаречените хашки бегалци.
XS
SM
MD
LG