Достапни линкови

Анкара: 17 ирански туристи загинаа во сообраќајна несреќа во Турција


17 ирански туристи загинале, а 25 биле повредени во сообраќајна несреќа во источна Турција. Нивниот автобус се судрил со друго возило во близина на границата со Иран.
XS
SM
MD
LG