Достапни линкови

Бејрут: 10 израелски војници загинаа во нападите на Хезболах, 5 либанци во израелските напади


Најмалку 10 израелски војници од резервниот состав на армијата загинаа, а неколку се повредени во денешното ракетно гранатирање на израелски територии на северот од земјата, од страна на Хезболах. Тие загинале при нападот на селото Кфар Гилади. Во меѓувреме во борбите во јужен Либан, агенциите јавуваат дека се повредени тројца кинези од мировните сили на ОН. Претходно, во изралеските воздушни напади на селото Ансар, загинаа пет лица, а израелската армија потврди дека двајца нејзини војници загинале во борбите со Хезболах.
XS
SM
MD
LG