Достапни линкови

Брисел: Итен состанок на шефовите на дипломатии на ЕУ за Блискиот Исток


Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска во Брисел одржуваат итна седница за Либан на која ќе притиснат за брза резолуција на Обединетите нации за распоредување меѓународни сили. Се очекува Италија, Франција, Шведска и Шпанија да испратат трупи во Либан.
XS
SM
MD
LG