Достапни линкови

Набатија: Израел ги фокусира нападите на Јужен Либан


Израел денеска ги фокусира нападите во Јужен Либан и градот Набатија при што се убиено 5, а ранети се 4 лица додека израелскиот кабинет за безбедност одобри да се повикаат уште околу 30 илјади резревисти, иако не се планира проширување на конфликтот.. Според либанскиот министер за здравство Мохамед Калифех, се верува дека досега како резулат на израелската офанзива во Либан загинале околу 600 цивили. Во оваа бројка не се вклучени војниците на либанската армија и борците на Хезболах.
XS
SM
MD
LG